26. února 2011

Remake WinFeb netřeba!

Jako by to bylo včera, jen těžko si přiznáváme, jak ten čas letí. Od uvedení revoluční aplikace WinFeb uplynulo právě dnes neuvěřitelných 63 let! Strůjců naštěstí ubývá, a i z nich si jen málokdo vzpomene, s jakým nadšením tehdy rozklikával menu, jak rozechvěle roloval nekonečně optimistickou nabídkou… jsou situace, kdy je úbytek memory ku prospěchu.
Červenější ikonu jsme do té doby neznali… a jako každá interfiktivní aplikace i tato nabízela v základním menu standardní položky: profil a anfas, dále pak seznam nepřátel a kontakt na četu. Free verze poskytovala jen ty nejzákladnější údaje (rodné číslo, sexuální orientaci nebo vyznání), podplacená pak ještě přístup do registru a k nábojům. Praktickou pro obě verze se jevila doplňková služba Sneak, která se v apgrádech stala stěžejním standardem a posléze základem infoportálu ST-betaverze na bázi enginu Snoopy, v debaťaverzi obohaceném o čip eChinch. Zajímavostí appky byla absence registrace; ta proběhla automaticky, aniž jste se museli chopit hesla.
Některé aplikace jsou věčné a jejich uživatelé nesmrtelní, intenzita barev jejich ikon ne a ne vyblednout, jakkoli jsou vystaveny vysvětlení. WinFeb se zajisté dnes opět v mnohém hardwaru rozžehne a probudí nejeden sentimentální povzdech. Díkybohu se ale tahle aplikace ocitá čím dál častěji v off-line režimu...


Žádné komentáře:

Okomentovat