6. července 2012

Pepino Temporada Coming Soon!Karlovarský filmový festival se řítí k sérii nejveselejších večírků a k nejúžasnějším špektáklům, promenádami se promenují polo i celebrity, kdejakou aktualitu ví čtenáři Reflexu dík Čermákovi a hashtagu #kviff dřív než její aktéři, a nelze se proto divit, že ze všeho lesku a komplementárně zeleného vidění od zírání do červeného koberce před Thermalem naprosto zapadly dávno avizovaná premiéra i první týden projekcí dlouho očekávaného akčního romantického thrilleru Pepino Temporada, fenomenálního zpracování jednoho z nejstarších prázdninových příběhů, co jich svět zná, tentokrát středojihoevropské provenience. Film s neuvěřitelným rozpočtem 227 614 860 forintů (20 314 500 korun) a 132 326 786 peset (270 998 475 drachem), vzniklý ve španělsko-maďarské koprodukci s řeckým kapitálem, jednoznačně aspiruje na vítěze všech letních festivalů, kde bude promítnut, ale i těch, kde na něj ani nedojde. Poválečný příběh o osamění, o lásce muže k ženě, ženy ke koni a koně k ovsu, o citech opětovaných, opěvovaných a objevovaných, o vší té kráse kolem, o bezbřehosti lidského počínání a o vesmírném nesmírnu, příběh o utrpení a chuti k jídlu klátí diváky v kinech napříč světadíly a jen za prvních šest dní promítání vydělal částku rovnající se hrubým domácím produktům poloviny zemí Evropské unie (bez Francie, Německa a nás). 
V příběhu odehrávajícím se v několika evropských metropolích, v metru a v polích excelují ve svých vedlejších rolích zejména mladistvě libí Pietro Sommerloch a Stella Gurkeårstidová, kterým nonšalantně sekundují vatikánská herečka Cetriola Stagioneová, irská diva Séasúr Amaideachová a zejména letošní objev Αγγούρι Εποχή z Řecka. Tato trojice se zhostila svých hlavních rolí s bravurou hvězd Hollywoodoo a jestli nedostanou Oscara, bude to korupce. Famózní práce uherského kameramana Uborka Időszaka (mj. Magyar kutya, trhák z roku 1926) podepřená citlivým sestřihem a hudbou baskického troubadúra Tuntuna Denboraldiana j.h. vychází vstříc pečlivé režii ostříleného Estonce Väljaspoola Hooaegy (kterého si pamatujeme z válečné trilogie Kurksõda – ostřílečka v závěru 2. dílu patří k bronzovému fondu pobaltské kinematografie). 
Z příběhu Pepina Temporady se můžeme těšit již nyní, kdy jej uváději všelijaká kina, televize i denní tisk. Více na www.PepinoTemporada.www a vůbec.

Psáno pro Reflex.

Plakát k filmu se objevil mimo jiné v Teplicích.Žádné komentáře:

Okomentovat